Hoe bent u aan uw metier gekomen? Is dat ook toeval, zoals bij Verwey? Het auto-tijdschrift is gรฉรฉn toeval. Dat komt door een vriendschap van Lugard.

Historisch overzicht

1894ย ย Jacob Frederik Verweij raakt onder de indruk van het merk Peugeot tijdens de duurzaamheidsrit Parijs-Rouan. Daarna werkt hij enige tijd in de fabriek in Sochaux.

1898ย  Oprichting bedrijf “Bureau voor Automechanische Vervoermiddelen” door Jacob Frederik Verweij (36).
Verweij gaat een vennootschap aan met de zes jaar jongere Barend Evert Lugard. De firma is de eerste vertegenwoordiging van Peugeot in Nederland.

1900ย  De eerste Peugeot, type 31, wordt geleverd aan Jonkheer Storm de Grave inย  Voorburg. Er worden maar zeven exemplaren van dit type geproduceerd. De auto rijdt op een mengsel van petroleum en alcohol.

1902ย  Omzetting van de firma in de Naamloze Vennootschap “Verweij & Lugard’s Automobiel Maatschappij”.

1910ย  Beide oprichters zijn inmiddels uit het bedrijf vertrokken.

1898-1905ย  Vertegenwoordiging merk Peugeot. In 1905 komt daar Fiat bij en tijdelijk ook het merk Spijker. Vanaf 1908 wordt Fiat het hoofdmerk.

1905ย  Uitgifte eigen tijdschrift.

1923ย  Door ernstige financiรซle problemen opname in de Amsterdamse Rijtuig Mij. (ARM).

1943ย Definitief einde bedrijf.

Afbeeldingen

Locatie(s)

TitelAdres

Bronmateriaal