Een familiebedrijf, van generatie op generatie is natuurlijk al heel bijzonder. Dat er een promotiefilm is, waarin je met โStadhouder Elektronicaโ kennis kunt maken, maakt het helemaal af.
Historisch overzicht
1940 Theo Stadhouder begint in Den Haag met het bouwen van radio’s, aan de Pijnboomstraat 85. Na de oorlog, wanneer het land weer langzaam wordt opgebouwd, gaat hij ook radio’s van o.a. Philips verkopen. In 1949 komt de eerste TV van Philips op de markt en daar wordt het assortiment dan ook mee uitgebreid.
1957ย Theo overlijdt op 42-jarige leeftijd, zijn zoon Ton (dan 18 jaar) neemt het roer over samen met zijn moeder.
1963 ย Ton trouwt met Corine en ook zij werkt mee in de winkel.
1968 Het eerste pand op het Thomsonplein wordt gekocht en de winkel verhuist hier naar toe.
Onder het motto “goede service en persoonlijk advies voor normale prijzen !” groeit de zaak aan het Thomsonplein 15.
1989 Met Ted (die al vanaf zijn 15e mee rijdt met de buitendienst) treedt de derde generatie aan in het bedrijf. De firma is uitgegroeid tot een vakzaak van ruim 250 vierkante meter, voorzien van een ruim assortiment audio, video, witgoed, klein huishoudelijke en persoonlijke verzorgingsproducten.
2019 Stadhouder sluit zich aan bij Electro World, een grote inkooporganisatie in consumentenelektronica.
Er werken, inclusief de eigenaars, 9 mensen bij Electro World Stadhouder.
Afbeeldingen
- De oprichter van de elektronicawinkel winkel Th. J. Stadhouder, jaren 50.
- De eerste etalage van de winkel van Stadhouder na de oorlog aan de Pijnboomstraat, jaren 40.
- De etalage van de winkel van Stadhouder aan de Pijnboomstraat, jaren 50.
- De winkel van Stadhouder aan de Pijnboomstraat met de eerste TV’s, 1958.
- Ton Stadhouder in de winkel aan de Pijnboomstraat, jaren 50.
- De feestelijke opening van de nieuwe winkel van Stadhouder aan het Thomsonplein, 1968.
- De portable radio’s in opkomst, de etalage van Stadhouder, Thomsonplein, 1968.
- Een inruilactie voor oude stofzuigers bij Stadhouder, Thomsonplein, 1968.
- Het assortiment van Stadhouder breidde zich uit met witgoed en klein elektrische apparaten, jaren 70
- De winkel van Stadhouder elektronica aan het Thomsonplein 15, ca. 1975.
- Ton Stadhouder voor de winkel aan het Thomsonplein, jaren 70.
- Neonreclame op de top van de gevel aan het Thomsonplein 15.
- Stadhouder sluit zich aan bij Electroworld, 2019.
Locatie(s)
Bronmateriaal
- Website van Stadhouder Electro World
- Bedrijfsfilm Stadhouder